Novinka

Chrániče co dostávají zabrat!

Kovářova kobyla chodí bosa, znáte to? V tomto případně to ale neplatí. Naštěstí ????

V článku jsem nafotila a popsala  kombinaci chráničů které používám na skákání, do terénu, v blátě i dešti.

Má Kenia je v současnosti 12letá a relativně dost pracuje. Věnujeme se především klasické drezuře, pro zpestření tréninku máme skokovou gymnastiku a  pravidelně jezdíme ven do terénu.  Na hobby sportovce slušná zátěž. 

Jsem minimalista co se vybavení týče. Nicméně pro nohy chci tu nejlepší ochranu a když už investuji nemalé peníze, jsou i mé požadavky nemalé.  

Pojďme k věci, tak takhle to u nás vypadá.

Co potřebuji ?

  • ochranu patek (velmi často bez nich docházelo k ušlápnutí podkovy)
  • ochranu a podporu šlachy
  • kvalitní materiál, který vydrží i větší zátěž
  • prodyšnost, aby noha mohla “dýchat”
  • snadné zapínání
  • jednoduchá údržba
  • zredukovat/odstranit otoky

Šlachové chrániče jsem vybrala  FIR-Tech od CATAGA.  Skvěle zpracované. Když je držím v ruce, nejsou to žádná lehoučká “šidlátka”, u kterých se bojím dát je na nohu, aby vůbec něco vydržely

Šlachy od nárazů ochrání tvrzený plast. Z vnitřní strany je děrovaný neopren, který je prodyšný, nezapařuje a hlavně funguje jako výborný tlumič nárazů.

Nezapařují!

Terapeutické vlastnosti 

Tyhle chrániče nejen že ochrání  ale mají i terapeutické vlastnosti FIR-TECH.  Obsahují  keramické částečky, které, jak je již známo, odrážejí vlastní teplo. Noha se lépe prokrví, ohřeje na “provozní teplotu” a vstřebá případné otoky. Více se můžete dočíst v tomto článku.

Lemy jsou dobře zpracované, nehrnou se a neodírají.  Zapínání je na dva gumové pásky, zakončené druky. CVAK CVAK  a je to 🙂

Velmi je doporučuji i pro koně po zranění, kteří potřebují delší čas na “zahřátí” a rozhýbání.

Vyrábí se ve velikosti PONY, COB a FULL v provedení na ⇒přední a ⇒zadní nohy. Základní barva je černá, v limitovaných kolekcích pak můžete najít i další barvy.

  • Zvony?

Máte koně co si ušlapuje podkovy a zraňuje patky? Tak to určitě používáte zvony, pokud nechcete každý týden volat kováře (v tom lepším případě).

Já vybrala PROFI zvony od Busse.

Chválím zapínání, které je stejné jako u šlachovek. Zvony mají zpevněnou vnější stranu a díky anatomickému tvaru se na noze nepřetáčí. Vnitřní strana je vystlaná měkkým neoprenem. Mě se líbí moc dobře řešený lem, který mi Keniu ve spěnce neodře.

Opět robustní provedení, zkrátka pořádná vrstva kvalitního materiálu. O tyhle zvony se vážně nebojím.

Velikost S-XL, pokud například u Kentaur máte velikost 2 – zvolte velikost L.

Údržba

Kdo mě zná ví, že čím snadněji tím lépe. Myšleno ve smyslu údržby. Pračka na 30°C jemný program tyhle kamaše a zvony dostanou zpátky do formy.

Vyrobeny jsou z rychleschnoucího materiálu, na sluníčku uschnou během chvilky. Pokud hodně spěchám, zvládnou i hadici, sušičku a za 15 minut jsou jako nové, připravené na další použití.

Podívejte se na video z našeho běžného tréninku po dešti. Co víc si přát ?


Má trenérka vždy říkala: ” To nejmenší co můžeš pro koně udělat je, že mu ochráníš nohy!”   

Dnes už souhlasím, čím déle jezdím a setkávám se s úrazy,  tím  se o nohy mých koní starám daleko pečlivěji.