Novinka

Jak se změřit při výběru vysokých jezdeckých bot

Vybrat správnou velikost bot přes internet není jednoduché, ale díky našemu návodu to zajisté zvládnete. Víme, jak na to … 🙂

Co budete potřebovat?

Jezdecké rajtky, podkolenky, židli, krejčovský metr a hlavně budoucího nositele bot.

Jaké rozměry jsou důležité?

  1. Velikost boty, tj. chodidla. Pokud vybíráte boty “do špičky” zvolte o půl čísla větší, není nic horšího než utlačený palec a nárt.
  2. Obvod lýtka v nejširším místě. Měříme s jezdeckým oblečením (rajtky, podkolenky). Metr příliš neutahujte ani nepovolujte, zkrátka měřte tak akorát.
  3. Výška boty. Poslední měření vás čeká v sedě na židličce. Tento rozměr měřte od podlahy k podkolenní jamce. Všechny naše zákazníky upozorňujeme, že vysoké boty i chapsy si ježděním “sednou”. V oblasti kotníku se natvarují do kožní řasy a tím si dosednou o něco níž. Z pravidla o cca 3-4 cm. Záleží  na použitém materiálu. Měkčí kůže sesedne více, tvrdší méně.

Co je dobré vědět

  • Gumové vsadky nebo třeba šněrování dokáže perfektně dotvarovat botu na vaši nohu, i to může zvýšit komfort při nošení/ježdění.
  • Doporučujeme kontrolovat správnost měření. Nejlepší je změřit si obě dvě nohy samostatně a z těchto rozměrů vycházet.
  • Čím měkčí materiál, tím poddajnější bota a větší kontakt s koněm. Tím pádem ale i větší “sesednutí” výšky boty. To platí i u chapsů.
  • Zimní boty volte vždy o číslo větší. Není vetší zima než v příliš těsných zimních botách.

Tak a právě jste připraveni vybrat si své TOP  ⇒BOTY nebo ⇒CHAPSY .

 

Nejste si s rozměry jisti? Neváhejte nás kontaktovat, moc rádi pomůžeme 🙂