Novinka

Kožené měkké podbřišníky CHEVAL HorseGuard se nám líbí :-)

Musím vám něco říct, nedávno jsem na IG našla sympatickou Terezku a jejího andalusana Devona… A tak něco vzniká, taková malá milá spolupráce. Hned sem jí nechala ozkoušet můj oblíbený podbřišník.

Testujeme a zkoušíme v praxi podbřišníky Cheval od HorseGuard v drezurním a dlouhém provedení…

Už delší dobu sem věděla, že je čas na změnu, na změnu ohledně Devonova pohodlí. Se začínajícím jarem se naše vyžití přesouvá spíše do terénu a Devon už mi dával trošku najevo, že podbřišník, který zrovna má, nebude to pravé ořechové. A tak jsem strávila nesčetně hodin na internetu a hledala něco, co by splňovalo naše požadavky. Noo po dlouhém vypětí sil jsem konečně našla a tak vám mohu nabídnout recenzi na drezurní podbřišník značky HorseGuard model Cheval 🤩

Mezi moje hlavní požadavky patřily dotahovací gumy na obou stranách. Doteď jsme měli podbřišníky bez dotahovacích gum, ale myslím, že jsme s tím bojovali oba dva 😅. Nyní nám dotahování sedla nedělá sebemenší problém a tedy hlavní kritérium jsme splnili. Jako další změnu beru to, že jsme upustili od neoprenu a pořídili jsme rovnou kožený. Ani toto nebyl krok vedle. Podbřišník je velice měkký a na vnitřní straně nemá žádné výrazné záhyby ani proševy, takže se nemusím bát, že by byl Devon odřený.

Jako plus beru mírné anatomické zpracování a dostatečnou šířku, která moc hezky rozkládá tlak. Podbřišník jsme testovali jak na jízdárně, tak i ve vydatném kopcovitém terénu. Po každé jízdě nebylo co vytknout.

U svého výběru jsem se zaměřovala i na estetickou stránku věci. Jelikož máme sedlo s hodně dlouhými sedlovými řemeny, nebylo od věci vybírat podbřišník s větším počtem oček, kudy bych řemeny protáhla a tak předešla jejich nepříjemnému plácání kdesi pod břichem koně. V tomto směru jsem podcenila jejich délku, ale to je estetická vada na naší straně 🙈.

Jako velice zajímavou věc bych ráda vyzdvihla vedení sedlových řemenů přímo pod podbřišník a až následně jejich vyvedení na vnější stranu. Opravdu je tak zaručen lepší kontakt s koněm jak je slibováno. Za mě s Devonem určitě velice dobrá volba a palec nahoru 👍.

Autor textu : Ing. Tereza Kopečková

Zaujala vás Terka tak jako mě? Její IG můžete sledovat tady

Podbřišníky Cheval v krátkém i dlouhém provedení pak najdete tady