Novinka

Vlněná houně na koně – zastaralá nuda?

Vlněná houně CONLEY od HorseGuard, to je hodně velká parádička. ŽÁDNÁ NUDA! 

Hledala jsem šikovnou stájovo/odpocovací deku (a našla!), mé požadavky byly:

  • odolnost
  • pevnost materiálu
  • schopnost odpocení (pravidelně po tréninku nestíhám, potřebuji “hodit deku” a vyrazit domů, znáte to ?
  • vysoké rozparky (mám citlivého koně, který se lehce odře)
  • 100-150g zateplení

Začala jsem pátrat. mým požadavkům částečně odpovídaly třeba i ->thermatexové deky, ale já chtěla vyzkoušet něco jiného.

Pak jsem ji konečně našla -> KLASICKOU VLNĚNOU HOUNI CONLEY<- od HorseGuard! Jdeme do ní!

Klasická vlna je na omak pevná, taky trochu chlupatá a zdá se být i velmi odolná a příjemná. Model CONLEY má vysoké a široké rozparky na pleci. To je bezvadné, protože se mi kůň nebude škrtit a odírat při ležení. Musím se přiznat, že vysoké rozparky jsou u mě zásadním kritériem pro výběr deky a právě HORSEGUARD jsou na to velmi šikovní! Prohlédnout si deky od nich můžete ->TADY.

Krk je lemován širokým pruhem z nylonového materiálu prošitého do kostiček,
díky tomu se deka nekroutí a hezky kolem krku sedí. Vypadá naprosto fantasticky a okamžitě to vystřelilo design deky do nebe.

Zapínání je na dvě T-spony s nastavitelnou délkou, překryté suchým zipem a samozřejmě nechybí podocasní šňůrka. Deka se dobře čistí od pilin, sena a slámy – stačí vyklepat.

Používám ji na Kenie jako deku stájovou. Máme teplou stáj, kde nejsou mínusové teploty a tak nám 100g zateplení vyhovuje. Skvělá je i jako odpocka, hlavně v chladných dnech, kdy potřebuji, aby mi kůň po práci neprochladl a třeba zrovna spěchám domů za rodinou. Vůbec se vám ji nebojím doporučit i jako deku závodní, neboť je mimořádně krásná s luxusním designem 🙂

Tak se mějte hezky a zase brzy nashledanou …

Anežka Ježková a Kenia, Kavalino.cz