Novinka

Potí se váš kůň pod podsedlovou dečkou?

Pokaždé, když jsem po jízdě odsedlávala svého koně, vzpomněla sem si na Popelku a jejího propoceného Juráška.  Mokrý a studený hřbet měla i má kobylka.  Nikdy mi to nepřišlo divné, od pradávna se přece koně pod sedlem potí. Jako mnoho z vás jsem řešila bolavou a ztuhlou lopatku u své klisny.

Perfektně padnoucí sedlo, výborný podbřišník, kvalitní práce a dlouhé protahování. Vše máme. Jen zajistit komfortní a stabilní teplotu hřbetu, lopatky a kohoutku i během ježdění.

Děkuji všem moderním vymoženostem. KONEČNĚ sem narazila na dečku ⇒CATAGO DIAMOND a nestačila se divit. Klisna měla evidentně více pohodlí, mekký materiál krásně obepnul, ale nepřekážel. Po odsedlání – světe div se, SUCHO a TEPLO!

V tomto článku vám představím  IQ materiál  použitý v nové kolekci ⇒CATAGO DIAMOND na podsedlových dečkách a bederkách. On totiž funguje jako chytré tričko.  

Důkaz místo slibů

Poprosila jsem Kristýnu Šmídovou a jejího koně Gallarda z Nechsenest, aby otestovali tento materiál. Kristýna se mnoho let věnuje klasickému ježdení a její kůň Gallardo je nádherný poloviční španěl. Kdo zná Kristýniny tréninky, moc dobře ví,  že “jen tak něco” u ní neprojde!

Jak to dopadlo? 

“Tak se mi zdá, že jsem kapku zaspala dobu. Doteď jsme jezdili s klasickou bavlněnou dečkou a přišlo mi to naprosto v pohodě. Ovšem teď jsem se seznámila s moderními vymoženostmi a nestačím se divit. Doposud byl kůň vždy první zpocený pod sedlem a pod dečkou, i když jinak byl suchý. No a teď je to naopak. Pod dečkou sucho a kolem zpocený kůň. Tak si trochu vyčítám, jestli sem se o to neměla víc zajímat. Že měl lepší dečku mít už dávno. No co už, chybami se člověk učí. Musím přiznat, že v první chvíli jsem k tomuto novému “funkčnímu” materiálu moc důvěřivá nebyla, nicméně po pár vyzkoušeních už bych neměnila. Je to asi jako když chodíte sportovat v bavlněném tričku a pak objevíte současné funkční materiály. Místo nepříjemného mokra je to najednou lehké a nepotivé. Takže Gallardo omlouvám se, že to tak dlouho trvalo. “

Video, Gallardo po práci.

Proč se nemá kůň pod sedlem potit?

Sedlo na koně od přírody nepatří,  nicméně žijeme v době, kdy koně v podstatě jiné využití než jezdecké nemají. Je potřeba jim zajistit komfort, aby nám mohli dlouho a ve zdraví sloužit.

 

 

  • mokrá dečka = nekomfortní dečka
  • propocený kůň pod sedlem se velmi snadno odře
  • mokrý kůň velmi snadno prochladne v nejvíce namáhaných partiích pod sedlem, lopatkou a kohoutkem – následně musíte řešit ztuhlé, bolavé svalstvo
  • funkční dečka = moderní jezdecký svět

Co to tedy je?

Pokud jste hádali ⇒THERMATEX, máte pravdu! Většina z vás ho zná z geniálních odpocovacích a bederních dek CATAGO.

 

 

Slyšíte o něm poprvé? Přečtěte si více zde:  ⇒Rozdíly mezi odpocovacími dekami a proč některé nefungují?

Thermatex neboli vlna v moderním pojetí, použitý na podsedlových dečkách a bederkách ⇒CATAGO DIAMOND   zajistí skvělý komfort pro vaše koně.

Na omak jsou dečky velice měkké, podšívka pórovitá. Jezdci zvyklí na tradiční  podsedlové dečky, očekávají pevný kus, který sotva strčí do pračky. Nemusíte se ale obávat – v CATAGO vědí, co dělají, a po první jízdě již nebudete mít pochybnosti.

Podšívka IQ komfort

udrží vašeho koně v ideální teplotě, postupně odvádí pot a přebytečné teplo od koně. Koník se nezapaří a eliminuje se tak riziko odírání a prochladnutí zahřátých svalů.

Tuto podšívku najdete i u luxusních deček  IQ CATAGO merino v ⇒drezurním a ⇒všestranném/skokovém provedení .

Video CATAGO MERINO kolekce s IQ podšívkou

Už také používáte chytré a funkční vybavení? Objednávat můžete ve skokovém/všestranné či drezurním provedení z mnoha barev které lze vyladit do posledního detailu ⇒CATAGO DIAMOND.

Pro čtenáře našeho blogu přidáváme 10% zvýhodnění ceny. Použijte v košíku kód “diamond” .

DOPORUČUJE