Deky na koně

Promyšlená outdoorová deka FLEXIBLE od Busse aneb co všechno “umí” ?

Německý výrobce Busse v roce 2018 představil na trh nepromokavou deku FLEXIBLE která se brzo stala betsellerem.

Když jsem ji viděla v nabídce poprvé, paradoxně bych řekla: “taková nenápadná, nezajímavá, tuctová deka”. Jak moc jsem se mýlila jsem pochopila velmi brzo. Pojďme si ji tedy představit podrobněji, za skvělý peníz můžete pořídit prvotřídní deku na celou sezonu!

Auf der Suche nach dem perfekten rundum Wetterschutz im Winter für Dein Pferd?🐴❄️Unsere Deckenserie FLEXIBLE bietet Dir alle Möglichkeiten!🤗 ➡️ http://bit.ly/DeckenkombiFLEXIBLE

Zveřejnil(a) BUSSE Reitsport dne Čtvrtek 29. listopadu 2018

PROVEDENÍ

Deka Flexibile je vyrobená z odolného 840 Denier nylonu, který je funkční a dobře drží (i útoky zubů přežije). Velké PLUS za mě je v geniálně řešeném zapínání na prsou, které má na jedné straně dvě karabinky a na straně druhé kroužek.  Cvak cvak a je to!

Podívejte se na to z  praktického hlediska. Žádné složité zapínání, v případě poničení vyměníte klasické karabinky, ty seženete velmi snadno, kdekoli. V jednoduchosti je krása a hlavně funkčnost!

To není ale vše. Zkuste si přestavit vašeho koně při pohybu, co krok to pohyb v ramenou – nahoru a dolu. Díky tomuto zapínání se deka může pohybovat zároveň s pohybem ramen vašeho koně – ano, nahoru a dolu! Karabinky s kolečkem vytvářejí prostor pro kopírování chůze, tím se eliminuje tření a velice zvyšuje komfort .

Další plus – tím jednoznačně je nařasení  materiálu v místě ramene. Díky tomu se vytvořil další prostor pro pohybující se ramena.

 

 

 

 

Krční díl

Samozřejmě lze dokoupit krční díl. Ten  je připevněn pomocí suchého zipu  a zajištěn ještě páskou ke křížovému zapínání. Tento systémem krásně prováže celou deku – vše zůstane na svém místě.

  

Flexible máme vyzkoušenou na plnokrevnících, welsh koních, teplokrevnících a i na prsatějších koních, kteří jiné deky nemohou dopnout. Zkrátka sedí opravdu širokému spektru koní. Pokud máte extrémně široké koně, vybírejte z PLUSOVÝCH velikostí právě od výrobce Busse.

MODELY

Dostupné v nepromokavém provedení 100g a 300g.

VRSTVENÍ ANEB DALŠÍ MOŽNOSTI

Chcete z deky vymáčknout maximum?K tomuto modelu lze dokoupit poddeky v gramážích 100 a 200g. Zajímavé je, že 100g poddeka  má pouze přezku na prsou a podocasní šňůrku. Bála jsem se, že někam bude sjíždět. “To  přece nemůže držet pohromadě.” OMYL! Poddeka je tenounká, lehká jako pírko a doslova se vcucne do svrchní deky.  Ani se nehne.

Poddeka 200g je již o něco silnější, má integrované suché zipy, které propojíte s horní dekou. Vy už jen přidáváte/ubíráte dle aktuální potřeby. Poddeky jsou velmi skladné a lehoučké.

Má kobylka Rivča je velký stádový čuník, který se každodenně oddává vášnivým bahenním koupelím a sebedestrukčním pokusům. S čistým svědomím deku vřele doporučuji !!

Sháníte kvalitní a funkční deku, která bude pro vašeho koně pohodlná a komfortní? Vaše peneženka nebude plakat ale vy budete mít v zimě klidné spaní? Nebo nechcete už mít arzenál dek v sedlovně?

Deka FLEXIBLE je tou IDEÁLNÍ volbou.

ZDE Flexible nepromokavá deka 100g – 2.340 Kč

ZDE Flexible nepromokavá deka 300g – 2.576 Kč

ZDE Flexible Noorvic poddeka 100g – 1.400 Kč

ZDE Flexible Noorvic poddeka 200g – 1.400 Kč

ZDE Krční díl k dekám Flexible – 1.150 Kč

INFORMACE V KOSTCE:

Podšívka: Bavlna

Nepromokavá: Ano

Materiál: 840D Ripstop

Vodní sloupec: 5000 mm

Prodyšnost: 5000 mvp

Roční období: celá sezona

Křížové zapínání: Ano

Kryt ocasu: Ano

Krční díl: Možnost přikoupit

Přední zapínání: Ano

Křížové zapínání mezi zadníma nohama: Ano

Přední rozparek: Ano